Budowa kaplicy św. Dobrego Łotra

Opublikowane przez SNEadmin w dniu

tabernakulum w kaplicy św. Dobrego ŁotraBóg kilka lat temu dał naszej Szkole wizję zbudowania Centrum Modlitwy i Ewangelizacji, w którym będzie trwała modlitwa non stop oraz gdzie będą kształceni ewangelizatorzy, którzy będą w stanie podjąć misję głoszenia Słowa. Częściowo wiele z tych rzeczy już się dzieje. Mamy ośrodek oraz Fundację, która daje nam wiele możliwości działania. Mamy kursy dla ewangelizatorów. To wszystko co już się dzieje w naszej Szkole, dzieje się dzięki wsparciu wielu osób, które nie szczędzą sił, czasu oraz pieniędzy by wspierać działo ewangelizacji. Za okazane nam wsparcie bardzo dziękujemy.

Tabernakulm z okienkiem do adoracjiCentrum Modlitwy i Ewangelizacji to dzieło wspólnoty a nie pojedynczych osób. Dlatego chcemy Cię poprosić o wsparcie jednego z ważniejszych etapów budowy tego dzieła, czyli powstania kaplicy św. Dobrego Łotra (św. Dyzmy). Wierzymy że będzie to bardzo niezwykłe miejsce modlitwy i adoracji Jezusa. Na kaplicę wybraliśmy najlepszą salę. Z tego tytułu potrzebujemy wyremontować część ośrodka, która była przez nas mało użytkowana ze względu na brak ogrzewania. Ogrzewanie zostało założone w tym roku lecz sala wykładowa oraz inne salki wymagają remontu. Sama sala w której będzie się znajdowała kaplica też wymaga przeróbek, jak choćby wybudowanie ołtarza. Tabernakulum (na zdjęciach) zostało już nam podarowane przez anonimowego darczyńcę. W ołtarzu ma się znaleźć krzyż ikona, ikona św. Dobrego Łotra a także obraz Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Pod spodem będzie tabernakulum ze specjalnym otworem umożliwiającym ciągłą adorację Najświętszego Sakramentu (projekt poniżej).
Otwarcie kaplicy zaplanowaliśmy na 26 marca, czyli liturgiczne wspomnienie św. Dyzmy. Inauguracja odbędzie się w czwartek (26 marca) o godz. 18:00 w Bazylice św. Kazimierza (w kościele na górze) przy ul. Głównej 16 w Radomiu. Poświęcenia kaplicy dokona ordynariusz diecezji radomskiej bp. Henryk Tomasik.

projekt ołtarza w kaplicy św. DyzmyW pierwszej kolejności prosimy o wsparcie modlitewne tego dzieła. W drugiej kolejności  o wsparcie materialne wedle tego jak Cię Bóg prowadzi.

Wpłat można dokonywać na konto:
ks. Sławomir Płusa
47 1140 2004 0000 3902 7615 0995

tytułem: Darowizna na Centrum Modlitwy i Ewangelizacji

lub bezpośrednio na naszych spotkaniach modlitewnych we wtorki o 18:00 w Katedrze radomskiej.

Dziękujemy za okazanie choćby najmniejszego wsparcia dla dzieła, które ma służyć całemu Kościołowi.

Kontynuując oglądanie tej witryny zgadzasz się na wykorzystanie plików "cookies" Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close